Kurs Yeri

Etkinlik, Osmaniye yer alan Osmaniye Korkut Ata Üniversite’sinde yapılacaktır.

Etkinliğin yapılacağı şehir Osmaniye’dir. Osmaniye konum olarak 5 büyük şehrie yakın olması nedeniyle ulaşım ağları gelişmiş bir şehirdir. Osmaniye’ye rahat bir şekilde kara yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Hava yolu ile ise özellikle Adana ve Gaziantep üzerinden tüm şehirlerden çok rahatlıkla Osmaniye’ye ulaşım sağlanmaktadır.

Etkinliğin yapılması için Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörlüğü ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı ile görüşülmüş ve belirtilen tarihlerde fakültenin bilgisayar laboratuvarları başta olmak üzere eğitim öğretim için dersliklerin de tahsis edileceğine dair destek alınmıştır. Bu noktada, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde tam donanımlı ve etkileşimli akıllı yazı tahtasına sahip olan 20 tanesi lisans ve 8 tanesi lisansüstü sınıfı-toplantı salonu olmak üzere toplam 28 derslik bulunmaktadır. Buna ek olarak, gerektiğinde kullanılabilecek iki adet amfi ve seminer salonu bulunmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin eğitim/öğretim teknolojisine (görsel ve işitsel destek) ulaşabilmeleri ve bilgisayar becerilerini geliştirebilmeleri için tasarlanmış olan 40 kişilik bir adet bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır. Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı ile yapılan görüşmede bu bilgisayar laboratuvarlarından ve dersliklerden, etkinlik tarihinde uygun olanların kullanılabileceği desteği alınmıştır. Ayrıca fakülte bu fiziksel altyapı olanaklarının yanı sıra, giriş ve diğer engelsiz fakülte olanaklarına da sahip olma özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Katılımcılarımızın da ders aralarında fakülte içerisinde dinlenebilecekleri ve oturabilecekleri alanlar mevcuttur. Ayrıca fakülte bahçesinde de oturulabilecek birçok alan mevcuttur. A

Katılımcıların konaklaması için, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Sosyal Tesisler ile detaylı olarak görüşülmüştür. Sosyal Tesislerde yeme-içme dinlenme, konaklama gibi tüm katılımcıların ihtiyaçları kolaylıkla karşılanabilecektir. Etkinliğin yapılması planlanan tarihler için (01 Eylül giriş ve 04 çıkış 2022) 25 katılımcı ve Osmaniye dışından gelecek olan 3 eğitmen için rezervasyon yapılmıştır. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Sosyal Tesisler Kampus alanı içinde olması sebebiyle gayet güvenli, rahat ve huzur dolu bir ortamda konaklama imkânı sunmaktadır. Ayrıca bu uygulama oteli, etkinliğin yapılacağı Fen Edebiyat Fakültesine dört-beş dakika yürüme mesafesinde olduğu için katılımcıların herhangi bir ulaşım problemi yaşamayacağı düşünülmektedir.