Kurs Hakkında

Sevgili Öğrenciler,

Türkiye’de bir devlet yada vakıf üniversitesinde İngilizce Öğretmeliği bölümünde 3. yada 4. sınıf öğrencilerine kapsayan “İngilizce Öğretmen Adaylarına Yönelik İngilizce Öğretiminde Derlem Kullanımı Kursu IV” adlı bilimsel etkinlik 11-05-2023 / 14-05-2023 tarihleri arasında çevrimiçi eğitim etkinlikleri ile gerçekleştirilecektir.

Farklı üniversitelerden uzman eğitmenler teori ve ağırlıklı olarak uygulamalı dersler aracılığıyla İngilizce öğretiminde derlem ve derlem dilbilim uygulamalarının kullanımı konusunda katılımcıların alan, pedagojik ve teknolojik bilgi ve becerisini arttırmaya çalışacaktır. Katılımcı sayısı 25 olup, bir takım kıstaslar dikkate alınarak kesin kayıt hakkı kazanacaklardır. (Bkz: Başvuru Şartları)

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) “2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı” kapsamında gerçekleştirilecek olan “İngilizce Öğretmen Adaylarına Yönelik İngilizce Öğretiminde Derlem Kullanımı Kursu IV” TÜBİTAK tarafından destelenecek olup, katılımcılardan herhangi bir ad altında ve herhangi bir sebeple hiç bir ücret talep edilmeyecek olup, etkinlik TAMAMEN ÜCRETSİZ‘dir. Bu etkinliğe katılmak isteyen öğrencilerimizin   Başvuru Formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru kriterleri doğrultusunda belirlenecek 25 öğrenci etkinliğe katılım için kesin kayıt hakkı kazanacak ve kazananlara başvuru formunda ilettikleri telefon ve e-posta aracılığıyla bilgilendirme yapılacaktır. Kesin kayıt hakkı kazananlardan, katılamayayacaklarını belirtmeleri durumunda, yine kriterler gözönüned bulundurularak listede yer alan diğer adaylarla 25 kişilik etkinlik katılımcı listesi tamamlanacaktır.

Doç. Dr. Ahmet Başal
Etkinlik Yürütücüsü

  • Adres: Yıldız Teknik Üniversitesi , Eğitim Fakültesi, Hayat Boyu Öğrenme ve Yetişkin Eğitimi Bölümü, Oda No: B:312, 34220, Esenler /İstanbul
  • Tel: 0(212) 483 48 77
  • Cep: 0(505) 572 33 80
  • E-mail: ahmetbasal@gmail.com